+90 (555) 580 25 40
info@nicoletta.com.tr

Nicoletta'da Sürdürülebilirlik

Organik üretim sertifikalarına sahip, çevre dostu bir şirketiz.

Günden güne artan nüfus ve sanayileşen dünyada çevreye ve topluma karşı kendimizi sorumlu hissediyoruz. Markamızın kuruluşundan bu yana etik değerlerimize uygun bir şekilde tedarik ve üretimi kontrol etmeye özen gösteriyoruz. Bu bağlamda ürettiğimiz ürünlerde kullandığımız tüm materyallerin çevre dostu ve organik olmasına özen gösteriyoruz. Sertifikalandırma sürecine gittiğimiz bu konuda almış olduğumuz OEKO-TEX sertifikası ürünlerimizin zararsız ve organik olduğunun kanıtıdır.

OEKO-TEX, hammadde, ara ürün ve nihai tekstil ürünleri üretiminin her kademesinde ve aksesuarlar için dünya çapında standartlaştırılmış, bağımsız bir test ve sertifikasyon sistemidir. Sadece zararlı maddelere karşı test edilmiş nihai ürünler STANDARD 100 etiketi ile piyasada satışa sunulabilir. STANDARD 100 uyarınca zararlı madde testleri önemli yasal düzenlemeleri, yasal olarak henüz düzenlenmemiş olsa da sağlık açısından riskli çok sayıda kimyasalı ve ayrıca sağlık hizmetleri ile ilgili farklı parametreleri dikkate alır.

Sertifika No: 2020OK1290

OEKO-TEX Hakkında

Sıkı Kriterler

Bir eşyanın her bileşeni, katı OEKO-TEX® test kriterlerine uygun olmalıdır: kaplama, dış malzeme ve dikişten uygulamaya ve fermuara kadar.

Küresel Standartlar

Test kriterleri küresel olarak standardize edilmiştir ve yeni bilimsel bilgiler veya yasal gereklilikler temelinde yılda en az bir kez güncellenir.

Bağımsız Test Enstitüleri

Testler, yalnızca tarafsız ve bağımsız OEKO-TEX® test enstitüleri tarafından yürütülür ve sertifikalar verilir.